Rüyada korkan bebekler için hangi dualar okunur? Rüyasında korkan bebek için okunacak dualar neler?

Bebeğinizin uyku sırasında korkma sebeplerinden birisi karanlıkta kalmak veya tek başına uymak gibi durumlardır. Bu gibi durumların oluşmasıyla çocuğunuzun üzerinde anlamsız bir korku kalabilir. Peki, Rüyada korkan bebekler için hangi dualar okunur? Rüyasında korkan bebek için okunacak dualar neler? İşte Peygamber Efendimizin (s.a.v) tavsiye ettiği duaları haberimizde derledik.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Rüyada korkan bebekler için hangi dualar okunur? Eğer bebeğiniz veya çocuğunuz herhangi bir sebepten sürekli korkuyorsa veya üzerinde korku kaldıysa bu duaları okuyabilirsiniz. Bu durumun geçebilmesi için Allah’a bol bol dua edin ve size şifa olsun inşallah. Korku dışında uyumayan bebekler için de bu dualar tavsiye edilmektedir. Peki, Rüyasında korkan bebek için okunacak dualar neler? İşte merak edilen dualar haberimizde.

RÜYADA KORKAN BEBEKLER İÇİN HANGİ DUALAR OKUNUR?

Hâlid b. Velid (r.a.)’dan rivayetine göre: “Ey Allah’ın Rasûlü, ben uykuda korkutuluyorum.” dedi. Efendimiz (SAV) şu duayı oku buyurdular:

 “Euzü bi-kelimatillahi’t-tammeti min gadabihî ve ikâbihî ve şerri ibâdihî ve min hemezati’ş-şeyetîni en yahdûrun.”

“Allah’ın gazabına uğramaktan, O’nun cezâsından, kullarının şerrinden ve bana gelmelerinden Allah’ın tam kelimelerine sığınırım.” (Ebû Dâvud, Tıb, 19)

Sabah ve akşam tehlikelerden korunmak için korkan bir kimse şu duayı okumalıdır:

‘Bismillâhillezi lâ yedurru ma’asmihi şey’ün fil ardi ve lâ fissemâi ve hüves-semi’ul alim.’

duasını sabah üç kere okuyana, akşama kadar; akşam okuyana da, sabaha kadar hiç bela gelmez.” (İbni Mace)

“Hasbiyallahü ve ni’mel vekil, sözü her korku için bir emniyettir.” (Deylemi)

RÜYASINDA KORKAN BEBEK İÇİN OKUNACAK DUALAR NELER?

Allahümme bihürmeti isa ve bihürmeti Musa ve bi hürmeti İbrahimel-halili neccinii min şerri má raeytü filmenámi birahmetike Ya Erhamerrahimin.

MANASI: Ey benim Allahım! Hz. İsa hürmetine, Hz. Musa hürmetine, Halilin olan Hz.İbrahim hürmetine, Rahmetin ile Rüyamda görmüş olduğum şeyin şerrinden beni kurtar. Ey merhametlilerin en merhametlisi.

Hz. Aişe validemiz (r.a) rivayetine göre Sevgili Peygamber Efendimiz (SAV) geceleri uyumadan önce bazı duaları okuyup vücuduna sürermiş. Bu durum hadis-i şerifte de şöyle geçmektedir: “Hz. Peygamber (a.s.m.), yatağına girdiği zaman, ellerine üfleyip Muavvizeteyn’i ( Felak ve Nas sureleri) ve Kul Hüvallahu Ehad’i okur, ellerini, yüzüne ve vücuduna sürer, bunu da üç kere tekrar ederdi. Hastalandığı zaman, aynı şeyi kendisine yapmamı emrederdi.” (Buhari, Fedail-ul Kur’an 14, Tıbb, 39)

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Rüyada korkan bebekler için hangi dualar okunur? Rüyasında korkan bebek için okunacak dualar neler?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap