Başörtüsü teklifi Meclis’e sunuldu

Başörtüsüne anayasal güvence sağlayacak düzenleme hazır. Anayasa değişikliği teklifi, Meclis Başkanlığı'na sunuldu. Teklifle anayasanın 24 ve 41'inci maddelerinde değişiklik yapılması teklif edildi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Teklif, AK Parti, MHP ve Büyük Birlik Partili milletvekillerinin imzaları ile Meclis Başkanlığı’na sunuldu. Öncesinde AK Parti Grup Başkan Vekili Özlem Zengin, teklifin detaylarını basın toplantısıyla anlattı.

Düzenleme ile Anayasanın 24’üncü maddesinde değişiklik yapılacak. Anayasa’ya, “Temel hak ve hürriyetlerin kullanılması, hiçbir kadının başının örtülü veya açık olması şartına bağlanamaz” şeklinde bir hüküm eklenecek.

Teklif, 41’inci maddenin birinci fıkrasının başlığı ile birlikte değiştirilmesini de içeriyor. “Evlilik birliği, kadın ile erkeğin evlenmesiyle kurulabilir” ifadesi Anayasa metnine konulacak.

AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin, beraberindeki kadın milletvekilleriyle birlikte TBMM’deki basın toplantısında şunları kaydetti;

Biraz sonra hep beraber Sayın Meclis Başkanımıza getirerek Anayasa değişikliği teklifimizi vermiş olacağız. AK Parti, MHP ve BBP’nin 336 vekilinin imzaladığı teklifi sunacağız.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Başörtüsü teklifi Meclis’e sunuldu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap