TFF’den yabancı kuralı açıklaması! Futbolda yabancı kuralı değişecek mi?

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Büyükekşi yabancı kuralıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Büyükekşi, Futbolda yabancı kuralı değişecek mi sorusunun yanıtını ve Süper Lig kulüplerinin gündeminde olan yabancı kuralına ilişkin konuştu.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, gündeme dair açıklamalar yaparken; yabancı oyuncu sınırlaması konusunda da konuştu. Büyükekşi; yabancı sayısı, hakem atamaları ve VAR kararları hakkında da konuştu.

“YABANCI KURALI KONUSUNDA BİR ÇALIŞMAMIZ YOK”

Yabancı sayısı konusunda bir çalışmalarının olmadığını ifade eden Büyükekşi, “Yabancı sayısı konusunda bir çalışmamız yok. Ocak’ta aynı kalacak. Altyapı çalışmaları için 8 kulübe gittik bugün de Beşiktaş’ı ziyaret edeceğiz” şeklinde konuştu.

Bilindiği üzere TFF, Süper Lig‘de bu sezonun sonuna kadar 8+3 yabancı kuralının aynen devam edeceğini açıklamıştı.

“HAKEMLER DİJİTAL OLARAK ATANACAK”

Açıklamalarına devam eden Büyükekşi, “Bundan sonra hakemler her hafta dijital olarak atanacak. Futbolun marka değerini yükseltmeye çalışıyoruz. Ayın 21’inde bütün başkanları çağırdık. Hangi takımın birbiriyle maçı varsa iki başkan bir araya geldi.

“KRİTERLERİMİZ VAR”

Bilgisayar düğmesine bastılar. O tayinin ne kadar şeffaf ne kadar doğru yapıldığını kendi gözleriyle de gördüler. 41 tane kriterimiz var. Önce onlara sunum yaptık. Bir hakemin niye maça atandığının ya da atanamadığının hepsinin cevaplarını verdik.

“AMAÇ FUTBOLUN MARKA DEĞERİNİ ARTTIRMAMIZ”

Bundan sonra önemli olan bizim futbolun marka değerini arttırmamız. Bizim bundan sonra hakemler üzerinden olan futbolu okumak konusunda kültürü değiştirmemiz gerekiyor. Futbolcuların güzel oyun oynamalarını veya teknik direktörlerin taktiklerinin konuşulması futbolun marka değerini arttıracak.

Biliyorsunuz yeni getireceğimiz hakemlerle ilgili konuşanlara, hakemlerin etrafında toplanma ve VAR kararı verilirken toplanma olsun, bunlarla ilgili yeni uygulamamız var. Bunlarla birlikte iyi bir sezon geçireceğimizi düşünüyoruz.

“YENİLİKLERİ BİZDE YAPACAĞIZ”

Uzatma süreleri konusunda da Katar’da uygulanan yenilikleri bizde yapacağız. Atamalarımız sadece Süper lig değil 1. Lig ve 2. Lig’de de algoritma ile hakemler atanacak” şeklinde konuştu.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
TFF’den yabancı kuralı açıklaması! Futbolda yabancı kuralı değişecek mi?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap