2023 YKS, MSÜ, DGS sınav tarihleri değişti mi? ÖSYM sınav takvimi değişecek mi?

2023 YKS, MSÜ, DGS sınav tarihleri değişti mi? Soruları arama motorlarında gündem oldu. 2023 YKS tarihi gündemde merakla araştırılan konular arasında yerini aldı. ÖSYM 2023 Yılı Sınav Takvimi yayınlanmıştı. Açıklanan bu tarihte YKS'nin 17-18 Haziran'da yapılacağı bildirildi. Ancak sınavın seçimlere denk gelmesi üzerine AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten açıklama geldi. İşte ÖSYM sınav takvimi değişecek mi? Sorusunun yanıtı.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2023 yılında ÖSYM tarafından uygulanacak olan sınavlara ilişkin “ÖSYM 2023 Yılı Sınav Takvimi” dün yayınlandı. Bu takvimde YKS’nin 17-18 Haziran’da uygulanacağı duyuruldu. Peki, 2023 YKS, MSÜ, DGS sınav tarihleri değişti mi? ÖSYM sınav takvimi değişecek mi? İşte merak edilenler haberimizde.

2023 YKS, MSÜ, DGS SINAV TARİHLERİ DEĞİŞTİ Mİ?

MKYK gündemine ilişkin açıklamalarda bulunan AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, YKS tarihi için “Prensip olarak seçim takvimiyle sınav takvimi üst üste gelmez.” ifadelerini kullandı. Devamında;

“Öğrencilerimizin hiçbir sınavını seçim takvimine denk getirmeyiz. Bununla ilgili ÖSYM bir çalışma yapıyor, yakın zamanda kamuoyuyla paylaşır.” açıklamasında bulundu.

ÖSYM SINAV TAKVİMİ DEĞİŞECEK Mİ?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), dün açıkladığı 2023 yılı sınav takvimini bir gün sonra geri çekti. Nedeni ise, üniversite sınavı ile seçimin aynı tarihe denk gelme ihtimali. Takvimde, Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) 17-18 Haziran’da yapılacağı belirtilmişti.

Edinilen bilgiye göre; ÖSYM sınav ve seçim tarihinin denk gelmemesi için yeni bir değerlendirme yapma kararı aldı. Sınav takvimi, bu nedenle geri çekildi.

Üniversite sınavı tarihinin değişip değişmeyeceği, o çalışmanın ardından netleşecek.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
2023 YKS, MSÜ, DGS sınav tarihleri değişti mi? ÖSYM sınav takvimi değişecek mi?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap