Ehliyet affında son durum ne, af gelecek mi? Sürücüye ehliyet affı var mı, olacak mı?

Sosyal medyada da sıklıkla gündeme gelen Ehliyet affı için Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nın 2023 yılı bütçe görüşmelerinde MHP ve CHP'li milletvekillerinden dikkat çeken bir öneri geldi. Peki, Ehliyet affında son durum ne, af gelecek mi? Sürücüye ehliyet affı var mı, olacak mı? gibi birçok soru yanıt aramaya başladı. İşte ehliyet affı konusunda son durum ve tüm detaylar.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ehliyet affı son durum ve gelişmeleriyle yakından takip ediliyor. 1 milyon sürücü için bu af yasasının getirilmesi talebi gündeme getirildi. Bu gelişmeyle birlikte Ehliyet affında son durum ne, af gelecek mi? Sürücüye ehliyet affı var mı, olacak mı? yanıt ararken öte yandan konuyla ilgili araştırmalar da hız kazandı. Ehliyet affının 2022 senesi içerisinde geleceği tahmin edilse de henüz konuya dair net bir açıklama bulunmuyor.

EHLİYET AFFINDA SON DURUM NE, AF GELECEK Mİ?

MHP Milletvekili Baki Şimşek, 1 milyon sürücünün değişik nedenlerle ya ceza puanından ya da Trafik kurallarını ihlalden ehliyetine el konulduğunu ancak lojistik sektöründe ciddi şoför sıkıntısı bulunduğunu, bu nedenle yabancı uyruklu şoförlerin çalıştırıldığını belirterek, bir defaya mahsus olmak üzere, ölümlü kazaya sebebiyet vermemiş şoförler için yılbaşından önce Af çıkarılmasını istedi.

SÜRÜCÜYE EHLİYET AFFI VAR MI, OLACAK MI?

CHP Milletvekili Özkan Yalım da ehliyet affını gündeme getirirken, kamyon TIR şoförlerinin bir suç işlediklerinde, ehliyetlerini kaptırdıklarında Avrupa’da olduğu gibi o an suç işledikleri araç üzerinden cezalandırılmalarını, ekmek parasını kazandıkları ağır vasıta ehliyetinden muaf tutulmaları gerektiğini söyledi.

Henüz konuyla ilgili net bir karar bulunmuyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Ehliyet affında son durum ne, af gelecek mi? Sürücüye ehliyet affı var mı, olacak mı?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap