Kötü zamanlarda okunacak dualar neler? En kötü olunan anlarda hangi dualar okunur?

Dünya hayatında insanoğlu her an imtihan ve sınav içerisindedir. Günlük yaşamda yaşadığı sıkıntıları gidermek için arama motorlarında sıkça araştırılan Kötü zamanlarda okunacak dualar neler? En kötü olunan anlarda hangi dualar okunur? Soruların yanıtını sizler için derledik. Sıkıntıdan kurtulmak için okunacak sıkıntı duası Arapça, Türkçe okunuşu ve anlamı.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İmtihan için geldiğimiz dünyada kimi zaman karşılaştığımız hatta kendi içimizde boğuşarak dert edindiğimiz meseleler içimizi karartarak bizleri bunaltabilir. Sıkıntı ve üzüntü veren bu iç sıkıntılardan kurtulmak için manevi yönden şifa bulabileceğiniz duaları haberimizde derledik. İşte Kötü zamanlarda okunacak dualar neler? En kötü olunan anlarda hangi dualar okunur? Soruların yanıtı.

Kötü Zamanlarda Okunacak Dualar Neler?

Kötü zamanlarda okunacak dualar neler? sorusuna şu şekilde cevap vermek gerekir. İnsanlar uğramış olduğu sıkıntı, keder, bela ve birçok musibetten dolayı isyana düşmeden Rabbine dua etmelidir. Kendi için en hayırlısı olan ne ise Allah’tan onu dilemelidir. Başına gelen her türlü felaketten duaya sığınmalıdır. Kuranda Peygamber Efendimiz her türlü sıkıntıdan ve dar durumdan kurtulmamız için dualar tavsiye etmiştir. Bu duaları okuduğunuz an ne sıkıntı ne keder hiçbir derdiniz kalmayacaktır.

En Kötü Olunan Anlarda Hangi Dualar Okunur?

Birçoğumuz sıkıntı içinde olduğumuz zamanlarda kendimizi refaha ulaştırmak için araştırmalar yapmaya başlarız. En kötü olunan anlarda hangi dualar okunur? sorusuna da şu şekilde cevap vermek gerekir. Sıkıntı anında okunması gereken dualar vardır.

Sıkıntılı olduğunuz zaman şu ifadeyi içinizden geçiriniz. “Hasbünallah ve ni’mel-vekil” demeniz sizi refaha kavuşturacaktır. Peygamber efendimiz de sıkıntılı olduğunuzu hissettiğiniz zamanlarda okuyacağınız duayı şu şekilde dile getirmiştir.

La ilahe illallahül’azim-ül-halim la ilahe illallahü Rabbül-Arş-il’azim la ilahe illallahü Rabbüs-semavati ve Rabbül-Erdı Rabbül’Arş-il-kerim.

Anlamı ise şu şekilde açıklanmaktadır. Allahım beni tüm bulunduğum sıkıntıdan kurtar. Şüphesiz ki sen her şeye gücü yetensin. Beni de en hayırlı olacak olana vesile eyle. Beni arındır.  Bu dua sizi sıkıntıdan kurtarmak için oldukça etkilidir. Peygamber Efendimiz bu duanın birçok sıkıntıyı alıp götürdüğüne dair burgu yapmıştır.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Kötü zamanlarda okunacak dualar neler? En kötü olunan anlarda hangi dualar okunur?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap