AÖL 2022 sınavı iptal mi edildi? Açık lise sınavında toplu kopya!

AÖL 2022 sınavı iptal mi edildi? Sorusu, sınava katılım sağlayan öğrenciler tarafından merak ediliyor. Açık lise sınavında kopya çektikleri belirlenen 60 bin öğrencinin sınavı Gözlemciler Komisyonu tarafından iptal edildi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Açıköğretim lisesi birinci dönem sınavları 9 Aralık’ta çevrimiçi olarak başlamıştı. AÖL 2022 sınavı iptal mi edildi? Sorusu Açıköğretim Lisesi (AÖL) Sınavı’na giren binlerce öğrenci tarafından merak edilmeye başlandı.

Açık Öğretim Lisesi’nin 1’inci dönem sınavları 9 Aralık’ta çevrimiçi yapılmaya başlandı. 20 Aralık’a kadar erişime açık olan sınavlara 11 gün boyunca istenilen zamanda girilebiliyor. Bu durumdan faydalanan öğrenciler de soruları ortaklaşa çözdükleri inanılmaz bir kopya sistemi geliştirmiş. Peki, AÖL 2022 sınavı iptal mi edildi? İşte detaylar.

AÖL 2022 SINAVI İPTAL Mİ EDİLDİ?

Açıköğretim Lisesi (AÖL) Sınavı’nda kopya çektiği tespit edilen 60 bin öğrencinin sınavı iptal edildi.

Açıköğretim lisesi birinci dönem sınavları 9 Aralık’ta çevrimiçi olarak başlamıştı. 11 gün erişim süresi olan sınava giren öğrencilerin cep telefonlarıyla soruların fotoğraflarını çekerek paylaştıkları belirlendi.

Bunun üzerine sınav haraketleri ve verileri üzerinden kopya çektiği tespit edilen 60 bin öğrencinin sınavı iptal edildi.

Gözlemciler Komisyonu tarafından tüm sınavları iptal edilen öğrenciler 2 yıl boyunca Merkezi Sistem Sınavları’na alınmayacak. Sınavlara yalnızca öğrenim çağı dışında olanlar girebilecek.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
AÖL 2022 sınavı iptal mi edildi? Açık lise sınavında toplu kopya!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap