Ördeğiyle mahalle mahalle dolaşıyor

Tekirdağ'da yaşayan Ayten, "Duman" ismini verdiği ördeğiyle beraber geziyor. Önceleri sadece mahallede birlikte dolaşan Ayten ve ördek Duman, artık çarşı pazar birlikte geziyor.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yakup Ayten, yaklaşık 5 ay önce torununun aldığı ve daha sonra büyüyünce kendisine hediye ettiği ördeğe “Duman” ismini verdi.

Evde baktıkları ördek, bir süre sonra dışarı çıkan Ayten’i takip etmeye başladı. Önceleri sadece mahallede birlikte dolaşan Ayten ve ördek Duman, artık çarşı pazar birlikte geziyor.

Ördeğiyle çarşı pazar birlikte geziyor

Ayten’i takip eden Duman’ı gören vatandaşlar ise ikilinin dostluğuna şaşırıyor. Ayten, gazetecilere, torununun hediyesi olarak aldığı ördeğe gözü gibi baktığını ve onu yanından ayırmadığını söyledi.

Ördeğin kendisine çok alıştığını, çarşı pazar her yere ördeği ile gittiğini anlatan Ayten, her gün birlikte gezdiği ördeği eliyle beslediğini dile getirdi.

PANDEMİ DÖNEMİNDE ALDIKLARI ÖRDEK EN BÜYÜK DOSTLARI OLDU. ÜÇ KİŞİLİK AİLENİN GÜN BOYU BERABER VAKİT GEÇİRDİĞİ VE ÇARŞI PAZAR BİRLİKTE DOLAŞTIĞI VİK VİK ADINI VERDİKLERİ ÖRDEK, PARKTA KAYDIRAKTAN KAYIYOR, SALINCAĞA BİNİYOR HATTA ALIŞVERİŞE BİLE AİLEYLE BİRLİKTE ÇIKIYOR. (MEHMET DEMİRCİ/ANTALYA-İHA)
Pandemi döneminde aldıkları ördek en büyük dostları oldu. Üç kişilik ailenin gün boyu beraber vakit geçirdiği ve çarşı pazar birlikte dolaştığı Vik Vik adını verdikleri ördek, parkta kaydıraktan kayıyor, salıncağa biniyor hatta alışverişe bile aileyle birlikte çıkıyor.

Ördeğiyle çarşı pazar birlikte geziyor

Yavruyken aldığı ördeğin 5 aylık olduğunu aktaran Ayten, şöyle konuştu:

Devamlı beraberiz, kendi elimle besliyorum. Elimden yedirdim, elimde büyüdü. Onun için şu anda benimle beraber, istediğim yere gideriz. Gezmediğimiz zaman zaten kesinlikle rahat durmaz, bağırır, komşuları rahatsız eder. Ördekten dolayı şu ana kadar komşulardan da bir şikayet yok. Evde su havuzu var, normal şekilde günde 3 defa banyosunu yapar. Günün 2 saatini ben ona ayırıyorum, sabah, öğle, akşam olmak şartıyla günün 2 saati devamlı onunlayım.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Ördeğiyle mahalle mahalle dolaşıyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap