e-Devlet Kira Sözleşmesi ne zaman gelecek? e-Devlet Kira Sözleşmesi başvuru başladı mı?

Artan kira fiyatları ve yükselen enflasyon karşısında vatandaşların imdadına Hazine ve Maliye Bakanı yeni bir projeyle birlikte çıkıyor. e-Devlet Kira Sözleşmesi uygulaması ile ilgili açıklamalarda bulunan bakanlık projeyle ilgili detayları da açıkladı.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yükselen kira bedelleri karşısında çözüm yolları arayan milyonlarca vatandaşın yardımına Hazine ve Maliye Bakanlığı yeni bir projeye hazırlandığını açıkladı. e-Devlet Kira Sözleşmesi uygulaması ile ilgili önemli açıklamalarda bulunan bakanlığın ardından vatandaşlar e-Devlet Kira Sözleşmesi ne zaman gelecek? e-Devlet Kira Sözleşmesi başvuru başladı mı? Soruların yanıtını araştırmaya başladı.

E-DEVLET KİRA SÖZLEŞMESİ NE ZAMAN GELECEK?

2022 yılında Arjantin’i geçerek enflasyonu en yüksek ülke Türkiye oldu. Tüketim sektöründe yükselen fiyatların karşısında ezilen vatandaşların yanında olan devlet yeni projelerle refah seviyesini yükseltmeye çalışacak yeni adımlar atmaya başladı. Hazine ve Maliye Bakanı, ev sahiplerini ve kiracıları ilgilendiren açıklamayı yaptı. Vatandaşlar arama motorlarında uygulama hakkında aramalar yapmaya başladı.

E-DEVLET KİRA SÖZLEŞMESİ BAŞVURU BAŞLADI MI?

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati de devletin çeşitli kurum ve kuruluşlarıyla birlikte; 291 kurum ve kuruluşla işbirliği yaparak 900 öneriyi değerlendirdiklerini ve 2023-2025 dönemini kapsayan Kayıt Dışı Ekonomiyle Mücadele Eylem Planı’nı yürürlüğe koyduklarını açıkladı.

Bakanlık, yeni uygulama olan e-Devlet Kira Sözleşmesi projesini 2024 yılı sonuna kadar tamamlanarak vatandaşların kullanımına sunmayı hedefliyor. Ev sahibi ve kiracı arasındaki sözleşmeyi resmiyete dökmeye zorlayan bu uygulama hem taraflar arası çatışmanın hem de yüksek vergi kaybının önüne geçecek.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
e-Devlet Kira Sözleşmesi ne zaman gelecek? e-Devlet Kira Sözleşmesi başvuru başladı mı?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap