Köprü ve otoyollara zam geldi mi 2023? Köprü geçiş ücretleri ve otobanlara zam mı geldi?

Yeni yılın asgari ücreti belli olmasının ardından belirli kalemlerde ücretler artış göstermeye başladı. Toplu ulaşımın vazgeçilmezlerinden olan köprü ve otoyollara zam haberi araç sahibi olan vatandaşların merak ettiği konulardan biri oldu.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hükümetin enflasyonla mücadelesi kapsamında uyguladığı fiyatların sabit tutulması uygulaması devam ediyor. 2023 yılının ilk gününde milyonlarca vatandaşı yakından ilgilendiren köprü ve otoyol geçiş ücretleriyle ilgili Karayolları Genel Müdürlüğü açıklamada bulundu. Peki, Köprü ve otoyollara zam geldi mi 2023? Köprü geçiş ücretleri ve otobanlara zam mı geldi? İşte detaylar.

Köprü ve otoyollara zam geldi mi 2023 sorusu vatandaşların merak ettiği soru oldu. Araç sahibi vatandaşlar artan yakıt fiyatlarıyla mücadele ederken otoyolların geçiş ücretlerinde de artış göstermesine tepki gösterdi. Sosyal medyada dolaşan zam haberine karşı olarak Karayolları Genel Müdürlüğü, Köprü geçiş ücretleri ve otobanlara zam mı geldi sorusunun yanıtını verdi. İşte detaylar.

KÖPRÜ VE OTOYOLLARA ZAM GELDİ Mİ 2023?

T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri Mehmet Cemal Öztürk ise sosyal medya hesabından konuyla ilgili çıkan ‘zam’ haberlerine tepki gösterdi.

Öztürk “2023’ün ilk yalanı! Yeni yılda da sizle mi uğraşacağız be kardeşim? Bırakın artık şu yalan haber işini! Sorsanız doğruyu söylerdik. Zam filan yok!” ifadelerini kullandı.

KÖPRÜ GEÇİŞ ÜCRETLERİ VE OTOBANLARA ZAM MI GELDİ?

Köprü ve otoyollara zam haberlerinde karşı Karayolları Genel Müdürlüğü, konuyla ilgili açıklamada bulundu. KGM, köprü ve otoyol geçiş ücretlerine herhangi bir zam yapılmadığını, bu yönde çıkan haberlerin tamamen asılsız olduğunu açıkladı.

Karayolları Genel Müdürlüğü, köprü ve otoyol ücretlerine zam yapıldığı iddialarına ilişkin açıklama yaptı. Karayolları’nın Twitter hesabından yapılan açıklamada, “Karayolları Genel Müdürlüğü olarak işlettiğimiz ve Yap-İşlet-Devret (YID) olarak işletilen köprü ve otoyol geçiş ücretlerine 2023 yılında herhangi bir zam yapılmamıştır. Bu yönde çıkan haberler tamamen asılsızdır” denildi.

Köprü ve otoyol ücretlerine 1 Ocak’tan itibaren zam yapıldığı iddia edilmişti.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Köprü ve otoyollara zam geldi mi 2023? Köprü geçiş ücretleri ve otobanlara zam mı geldi?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap