Cumhurbaşkanı Erdoğan Twitter’da en güçlü lider sıralamasında üçüncü oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sosyal medya platformu Twitter'da dünyanın en güçlü liderleri arasında iki sıra yükselerek üçüncü oldu.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Burson Cohn & Wolfe’a ait dijital diplomasi araştırma topluluğu Twiplomacy yaptığı “Twitter’daki En Güçlü Liderler” araştırmasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın profili, 2022 yılında 2 sıra yükselerek dünyanın en güçlü üçüncü twitter hesabı oldu. Hindistan Başbakanı Narendra Modi birinci olurken, ABD Başkanı Joe Biden ikinci oldu. Ayrıca Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Avrupa’nın en güçlü siyasi lideri ünvanını da korudu.

Twiplomacy Dünya Lideri Güç Sıralaması, Twitter’daki en etkili dünya liderinin Hindistan Başbakanı Narendra Modi olduğunu ve ardından ABD Başkanı Joe Biden ve Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yakından takip ettiğini belirtti.

Dünya liderleri için 2022 bir değişim yılı oldu. Bir çok lider görevinden ayrılırken, toplumlar içinde çalkantılı bir yıl yaşandı. BCW yaptığı analizi kişi başına düşen ülke GSYİH’sı, Dünya Bankası’nın ülkeyi sınıflandırmasına dayalı gelir seviyesi, nüfus büyüklüğü gibi kriterler çerçevesinde inceledi.

Twiplomacy’nin twitter hesabında konuya ilişkin yapılan açıklamalarda, en yüksek dereceli dünya liderlerinin Twitter’ı bir etkileşim aracı olarak kullandığı vurgulandı.

BCW Twiplomacy sonuçları

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Cumhurbaşkanı Erdoğan Twitter’da en güçlü lider sıralamasında üçüncü oldu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap